מה ההבדל בין באנר HTML לבאנר מסוג גיף?

אחרי כל כך הרבה שאלות על ההבדל בין השניים חשוב לעשות סדר בדברים.

אז ככה, אתם מכירים את אפטר, ויודעים לעשות באנרים ולייצא אותם לגיף. מעולה!

אבל מה שפחות מעולה זה שהרבה מדיות לא מוכנות לקבל באנרי גיף במשקלים שעולים על 700 קילובייט. (יש מדיות שמגבילות במשקלים נמוכים יותר) 

ניסיתם פעם לייצא באנר גיף במשקל עד 700 קילובייט?

לרוב תאלצו לוותר על צבעים – גיף מסוגל להכיל עד 256 צבעים סך הכל, זה מונע מאיתנו להשתמש במעברי צבע והצללות מורכבות, כי האזור יהפך למפוקסל וההבדל בצבעים יראה גם בעיניים לא מקצועיות

או לוותר על תנועה – בשביל שיהיו כמה שפחות תמונות, הרי כל שניה בבאנר גיף מורכבת מתמונות. בשביל שלצופה התנועה תרגיל 'חלקה' צריך לפחות 24 תמונות בשניה (פריימים בשפה מקצועית)

חשוב גם לזכור שבאנרים הם האחרונים להטען באתרי אינטרנט. כך שאם הם במשקלים גדולים יכול לחלוף 5 שניות ויותר עד שהצופה יראה אותם. באינטרנט כל שניה היא קריטית.

יש יתרונות באפטר וגיף

מתי כן נשתמש בבאנרים מסוג גיף? אם המדיה לא מגבילה במשקל, ואין בה תמונות או פרסומות רבות, אין בעיה להעלות באנר שיטען לאיטו.

היתרון הגדול באפטראפקט וביצוא ממנה לגיף זה שהיא גמישה הרבה יותר באפקטים. לכן אם בכל זאת תעדיפו ליצור באנר גיף חשוב שתשמרו על צבעוניות חלקה, מעט מעברי צבע, ואפקטים רק במעברים בין סצנות ולא לכל אורך הבאנר. זה יעזור לבאנר להיות במשקל נמוך יותר.

עבודה על תוכנת אנימייט תמיר את הבאנר לקוד HTML ו JAVASCRIPT , ולכן היכולות מוגבלות יותר. למרות שעם ידע טוב בתוכנה אפשר להגיע לתוצאות טובות.

אז למה בכל זאת אנימייט לבאנרים?

אפטר נועדה ליצירת אפקטים מורכבים לוידיאו.

אנימייט היא התוכנה שמיועדת ליצירת אנימציות ותוכן אינטראקטיבי בסיומת HTML. ולכן היא מתאימה הרבה יותר לתוצרים שאמורים לפעול בסביבת אינטרנט.

היתרון בבאנרים HTML זה משקלים נמוכים ממש, בעבודה נכונה אפשר להגיע למשקלים של 100-200 קילוביייט בלי לוותר על כלום. והייצוא לHTML מאפשר לכל המדיות לקבל אותן. הוא יטען במהירות, עם התאמות קלות יעבור בקלות את המחסומים של גוגל, יד 2 ועוד.

הוא מאפשר גם להכניס אינטראקציות מורכבות, הגדרות לרספונסיביות ועוד. וזה בהחלט הדבר הבא.

בנוסף, עם אנימייט אפשר ליצור תוכן אינטראקטיבי לאתרי אינטרנט. אנימציות מורכבות, כפתורים מתוחכמים ועוד.

מוזמנים גם אתם ללמוד איך לעבוד על תוכנת אנימייט, ליצור תוכן HTML ולגלות את כל הסודות בשביל לעשות את זה נכון

כל הסודות, כל הטיפים, כל הכללים וכל ההמלצות

אצלכם במחשב בלחיצת כפתור >